Перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка провела нараду з директором департаменту охорони здоров’я ОДА Миколою Стовбаном та директором департаменту фінансів облдержадміністрації Іриною Мацькевич, під час якої обговорили питання погашення заборгованості перед аптечними закладами за відпущені препарати інсуліну, виплати заробітної плати медичним працівникам та забезпечення безперебійної роботи діалізних центрів. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківській ОДА.
Гострою проблемою для закладів охорони здоров’я області у 2019 році є і незабезпеченість фінансовим ресурсом на оплату праці. За оперативною інформацією, заборгованість по заробітній платі з нарахуваннями на 8 серпня становила близько 40 мільйонів гривень. Додаткова потреба області в коштах для виплати заробітної плати працівникам медичної галузі сягає більше 150 млн. гривень.
Як мовилося, з метою часткового погашення заборгованості перед аптечними закладами за відпущені препарати інсуліну щомісячно проводяться зміни до помісячного плану асигнувань медичної субвенції по місцевих бюджетах. Навіть із врахуванням здійснених заходів, заборгованість перед аптечними закладами, станом на 1 серпня, становить 6,1 мільйона гривень. За словами Миколи Стовбана, у місті Івано-Франківську та місті Калуші спостерігається найбільша незабезпеченість. Загалом необхідний додатковий обсяг цільових коштів для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет - в сумі близько 17,0 млн. гривень. Однак, бюджетні призначення з серпня і до кінця року уже відсутні.
Щодо питання гемодіалізу, то за 2,5 останні роки ріст кількості пацієнтів склав 59 осіб. Загальна кількість пацієнтів, що продовжують лікування методом програмованого гемодіалізу становить 400 осіб. Відповідно, зростає кількість процедур гемодіалізу. Саме тому, для забезпечення безперебійної роботи діалізних центрів необхідно враховувати можливі труднощі із закупівлі та фінансування видатків на гемодіаліз в перші два місяці наступного року, в зв’язку з чим необхідно передбачити двохмісячний резерв комплектів для гемодіалізу.
Для часткового вирішення питання фінансового забезпечення необхідних видатків, департаментом охорони здоров'я облдержадміністрації у липні поточного року здійснено перерозподіл бюджетних призначень за рахунок коштів обласного бюджету, внаслідок чого збільшено видатки на гемодіаліз на 6,6 млн. гривень.
Зважаючи на соціальну значимість питання належного забезпечення хворих з хронічною нирковою недостатністю, директор департаменту охорони здоров’я попросив керівників врахувати зазначене та розглянути можливість виділення для Івано-Франківської області додаткового обсягу цільових коштів для лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу в сумі 20,0 млн. гривень.