Букачівська ОТГ розробляє стратегію розвитку на сім років

У Букачівській ОТГ розпочали розробку Стратегії розвитку громади. За участю радника з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», Ігоря Мельничука відбулось перше засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Букачівської ОТГ на 2020-2027 роки. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

Традиційно розпочали з вивчення конкурентних перевагах громади та первинного дослідження місцевих ресурсів. Представник селищної ради Букачівської ОТГ Тамара Гаргат представила аналіз роботи ОТГ за останні пів року, а також короткий опис економічних показників та ресурсів населених пунктів громади.

Шляхом SWOT-аналізу і групової роботи були визначені сильні сторони громади.

«До сильних сторін належить агропромисловий комплекс, який є досить розвиненим. Саме селище Букачівці відоме галуззю тваринництва, тут розташований один з найбільших забійних цехів у західній Україні, що дало поштовх для створення кількох середніх та малих м’ясопереробних підприємств. Окрім того, в громаді є високопродуктивні чорноземи, які знаходяться як в індивідуальних селянських господарствах, так і в інших формах власності. На них можуть вирощуватись досить багато овочевих культур, пристосованих до місцевих кліматичних умов», – зазначає радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук.

Серед важливих інфраструктурних чинників, що можуть дати поштовх для розвитку громади, він також відзначив наявність залізничної станції. Серед можливостей, які можуть дати поштовх до розвитку, є наявність рекреаційних зон, так звані Малі Карпати – гори у селі Вишнів, а також добре розташування (невелика віддаленість від Івано-Франківська та Львова), що, за умови покращення стану доріг, може дати розвиток.

«Варто відзначити, що мешканці громади є активними та долучаються до обговорення майбутнього ОТГ. У робочій групі представлені як представники, освіти, культури, медицини, депутати ради ОТГ, старости, так і представники бізнесу. А це вже дає можливість вивчити різні точки зору та залучити всі соціальні групи до процесу стратегування», – вважає радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук.

Серед слабких сторін громади учасники робочої групи визначили погане сполучення з районним центром та Івано-Франківськом, загальний поганий стан доріг і занепад соціальної інфраструктури, вагому кількість не працевлаштованих мешканців.

Надалі у Букачівській громаді заплановане проведення ряду опитувань, зокрема, громадської думки та думки бізнесу, а також соціально-економічна діагностика громади. І вже за 9-12 місяців, у громаді планують, окреслити загальне стратегічне бачення, оформити його у єдиний документ і передати на затвердження сесії ради Букачівської ОТГ.