На Івано-Франківщині посіви атакують метелики чортополохівки

Управління фітосанітарної безпеки інформувало прикарпатських аграріїв щодо льоту метеликів чортополохівки (сонцевика будякового) - багатоїдного шкідника, здатного живитися на різних рослинах. Про це повідомили в Держпродспоживслужбі Івано-Франківської області.

Читайте також: У Галицькому районі оброблятимуть поля гербіцидами

«На території Снятинського, Тлумацького районів на посівах сільськогосподарських культур, виявлено відродження та шкодочинність гусениць чортополохівки, яка скелетує листя. В зв’язку з цим необхідно терміново обстежити площі сої, соняшнику, буряків, квасолі, гороху, томатів, насадження яблуні, винограду, можливо, інших культур і надалі регулярно їх обстежувати з періодичністю раз на кілька днів. В разі виявлення гусениць чортополохівки (1-2 гусениці на кв.м) застосувати інсектициди: Ампліго 150ZK,ФК -0,2-0,4 л/га, Белт 480SC, КС 0,1-0,15 л/га або інші препарати з д.р. імідоклоприд+лямба-цигалотрин, хлорпиріфос відповідно до «Переліку». Необхідно враховувати здатність гусениць швидко пересуватися в пошуках поживи», - йдеться у повідомленні.

Погодні умови вимагають особливої уваги і при роботі з агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог ДСП 8.8.1.