В Івано-Франківську відкрили відділення кардіоваскулярних втручань

5 червня в обласному клінічному кардіологічному центрі відкрили відділення кардіоваскулярних втручань, в якому діятиме одне із найсучасніших медичних обладнань – ангіограф. Про це повідомили в прес-службі Івано-Франківської ОДА.

В урочистостях взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, заступник голови ОДА Віталій Федорів, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Стовбан, ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко, керівництво та працівники центру, меценати та духовенство.

Відкриття сучасного кардіологічного відділення, на переконання Марії Савки, є знаковою подією для всієї області.

«Функціонування даного відділення дасть шанс повернути до повноцінного життя тисячі наших краян, адже серцево-судинні захворювання є найбільш поширеними серед жителів Прикарпаття, - зазначила Марія Савка. – Віримо, що сучасний ангіограф допоможе у лікуванні даних захворювань та значно скоротить смертність від серцево-судинних недуг».

Слід додати, що вартість обладнання склала понад 23 мільйони гривень. Все це кошти Державного і обласного бюджетів. Ще майже 7 мільйонів фінансового ресурсу області та благодійників спрямовано на реконструкцію та ремонт приміщення, в якому знаходиться обладнання.

Зазначимо, що наразі в області діють уже три ангіографи, завдяки чому вдалося на 20 відсотків зменшити кількість летальних випадків від хвороб серця.

Віталій Федорів своєю чергою зазначив, що питання придбання обладнання тривалий час перебувало на особливому контролі керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради. Саме завдяки спільним зусиллям обласної влади, керівництву медичного закладу, університету та благодійникам за короткий термін вдалося провести реконструкцію і ремонтні роботи у відділенні та придбати дороговартісне обладнання.

«Реформа галузі охорони здоров’я України надала нові можливості для медичних фахівців та дозволили вирішити ряд проблемних питань сфери, зокрема, щодо оснащення медзакладів високоякісним обладнанням, - наголосив посадовець. - Сподіваюся, що центр стане першопрохідцем у наданні якісної кваліфікованої медичної допомоги в галузі кардіології на Прикарпатті».

За словами керівництва центру, зазначене медичне обладнання використовуватиметься для проведення коронарографії, аортографії, вентрикулографії в режимі 24/7 при наданні невідкладної медичної допомоги пацієнтам з гострими коронарними синдромами, інфарктом міокарду, кардіогенним шоком та іншою життєво загрозливою кардіологічною та судинно-мозковою патологією. Воно дозволить вчасно діагностувати та попереджувати критичні стани при хронічних ішемічних хворобах серця.

Варто додати, що цьогоріч також планується закупівля ангіографа для КНП «Калуська центральна районна лікарня» як багатопрофільної лікарні, центру госпітального округу для забезпечення надання високоспеціалізованої медичної допомоги жителям Калуського, Долинського, Рожнятівського районів та міста Болехова.