На Івано-Франківщині підприємства легпрому реалізували продукції на 466 млн. гривень

Фото ілюстративне

Підприємствами легкої промисловості Івано-Франківської області у 2018 році реалізовано продукції на 466,1 млн.гривень. Про це повідомили у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.

«У 2018 році підприємства галузі зберегли своє лідерство серед регіонів України з випуску окремих видів промислової продукції, зокрема (за даними короткострокової звітності) ними забезпечено 80,6% загальнодержавного виробництва килимів та покриття для підлоги текстильних інших, тафтингових, 40,6% – шкіри з цілих шкур великої рогатої худоби. Вагомими також були частки області у загальнодержавному виробництві предметів одягу, аксесуарів до одягу з хутра, головних уборів з фетру хутряного та вовняно-хутряного, одягу чоловічого та хлопчачого, виробничого та професійного», - йдеться у повідомленні.

Серед видів продукції, що вироблялися підприємствами галузі у січні–квітні 2019 року порівняно з відповідним періодом 2018 року спостерігалося збільшення виробництва капелюхів та інших головних уборів з фетру хутряного та вовняно-хутряного, предметів одягу жіночих та дівчачих, виробничих та професійних, брюк, бриджів та шортів чоловічих та хлопчачих (у 2,1–6 разів), костюмів, комплектів, піджаків, блейзерів, суконь, спідниць, жіночих та дівчачих, фіранок та штор для інтер’єрів з тканих матеріалів, піджаків та блейзерів чоловічих та хлопчачих, виробничих та професійних (в 1,5–1,9 раза), білизни постільної бавовняної, футболок, майок та подібних виробів, костюмів та комплектів чоловічих та хлопчачих (на 34,5–38,2%), колготок із синтетичних волокон трикотажних машинного або ручного в’язання, комбінезонів чоловічих та хлопчачих, виробничих та професійних, пальт, плащів тощо, жіночих та дівчачих (на 14,8–28,9%).

Водночас, зменшено виробництво предметів одягу, аксесуарів до одягу з хутра (крім капелюхів та головних уборів інших), светрів, пуловерів, кофт, жилетів та кардиганів з бавовни, жіночих та дівчачих, панчішно-шкарпеткових виробів інших (уключаючи шкарпетки), рукавичок, рукавиць, мітенок (крім трикотажних) у 2–2,3 раза, суконь трикотажних, пальт, півпальт, плащів, накидок, чоловічих та хлопчачих, шкіри з цілих шкур великої рогатої худоби, без волосяного покриву – на 8,7–14,1%.

Підприємствами галузі за минулий рік освоєно 18,6 млн.грн капітальних інвестицій (0,6% обсягу інвестицій у промисловість). Іноземними інвесторами у легку промисловість області на кінець 2018 року спрямовано 13,3 млн.дол. США акціонерного капіталу (2% обсягу прямих інвестицій у промисловість), 99,5% з них вкладено нерезидентами Німеччини, Румунії, Швеції.

Середньооблікова кількість штатних працівників, зайнятих у галузі за 2018 році склала 1,9 тис. осіб, або 4,5% загальної чисельності працюючих у промисловості області, середньомісячна заробітна плата зросла порівняно з попереднім роком на 19,6% і склала 6165 грн (81,6% до середньообласного показника та 91,5% до рівня оплати праці в галузі у середньому по державі).

Серед найбільших підприємств легкої промисловості Івано-Франківщини – товариства з обмеженою відповідальністю «Трокс Україна», «Світ шкіри», «Тисхутролюкс», «Швейна фабрика «Довіра», «Спецодяг», «Мірам», «Ажур», приватні акціонерні товариства ВТШП «Галичина», «Шкіряник», дочірне підприємство «Пантера» підприємства В.Шулінскаса, виробничий підрозділ «ХРТ Текстиль-Івано-Франківськ».