На Івано-Франківщині медзаклади перетворять на комунальні некомерційні підприємства

В Івано-Франківській області створена робоча група при Департаменті охорони здоровя ОДА, яка куруватиме процес перетворення медичних закладів. Про це йшлося під час наради під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва.

Участь у її роботі взяли директор департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Стовбан та керівники медичних закладів Прикарпаття.

17 травня за ініціативи обласної державної адміністрації на сесії обласної ради було прийняте рішення про перетворення закладів охорони здоров’я, підпорядкованих департаменту охорони здоров’я ОДА, із комунальних закладів у комунальні некомерційні підприємства.

«Робоча група наразі підготувала для очільників закладів охорони здоров’я методичні рекомендації. Під час наради було проінформовано про механізми перетворення закладів, поетапність їх реформування, дотримання термінів реорганізації. За результатами наради буде прийнято наказ департаменту ДОЗ ОДА щодо перетворення медичних закладів у відповідності до етапів реформування галузі охорони здоров’я», - йдеться у повідомленні прес-служби Івано-Франківської ОДА.

За словами Миколи Стовбана, з 1 січня 2020 року фінансування медичних закладів відбуватиметься через Національну службу здоров’я України. Тож, лише комунальні некомерційні підприємства, у які будуть реформовані заклади охорони здоров’я, зможуть отримувати фінансовий ресурс і бути конкурентно спроможними на ринку надання якісних медичних послуг.

«Дана реформа передбачена виключно для покращення медичних послуг, - наголосив Микола Стовбан. – Жодної ліквідації чи скорочення чисельності штатних працівників реформованих закладів відбуватися не буде. Адже утворена установа стане правонаступником діючого медичного закладу».

Віталій Федорів наголосив, що дана реформа відбуватиметься виключно із дотриманням усіх норм чинного законодавства, зокрема, термінів та почерговості перетворення закладів у КНП.