Прикарпатські виробники експортували в ЄС товарів на 114 мільйонів доларів

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності Івано-Франківської області у січні–березні 2019 року становили 204,3 млн.дол. США, імпорту – 157,3 млн.дол. США, що порівняно з обсягами січня–березня 2018 року склало відповідно 88,8% та 72,3%. Про це повідомили у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становить 47 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,30.

Cеред регіонів України за обсягами експорту товарів область посіла 15 місце, імпорту – 13 місце.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 88 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Індії, Польщі, Словаччини, Чехії, Російської Федерації, Білорусі, Туреччини, Італії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 113,9 млн.дол. США або 55,7% від загальнообласного обсягу експорту.

«У товарній структурі експорту області значну частку займали обсяги полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, деревини та виробів з деревини, живих тварин, продуктів тваринного походження, продуктів рослинного походження, мінеральних продуктів», - йдеться у повідомленні.

У розрахунку на одну особу населення в області експортовано товарів на 148,9 дол. США (по Україні – 291,4 дол. США), що відповідає 18 місцю серед регіонів держави. В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Китаю, Польщі, Румунії, Угорщини.

З країн ЄС отримано товарів на 77,9 млн.дол. США або 49,5% від загальнообласного обсягу імпорту.

«Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, недорогоцінних матеріалів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів», - йдеться у повідомленні.