Підприємства хімічного комплексу Івано-Франківської області у 2018 році реалізували продукції на 16,9 млрд. гривень, що склало 23,8% загального обсягу реалізації промисловості області. Про це повідомили в Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.
В обсязі реалізації хімічних речовин і хімічної продукції в державі Івано-Франківщина забезпечує 23,6%.
«У 2018 році підприємства області забезпечили 32–82% загальнодержавного обсягу виробництва соди каустичної, бензолу, смол карбамідних та тіокарбамідних, у первинних формах, шин суцільних або напівпневматичних, протекторів для шин змінних, гумових, плит, листів, плівки з пластмас, з декоративною поверхнею; 12–21% – хлориду водню (соляної кислоти), полівінілхлориду пластифікованого, у суміші з іншими речовинами, у первинних формах, шпатлівок малярних, сумішей невогнетривких для поверхонь фасадів, внутрішніх стін будинків тощо, труб, трубок та шлангів, жорстких, з полімерів вінілхлориду, плит, листів, плiвки, фольги i стрічки, з полімерів стиролу, не поруватих; 5–9% – спирту етилового, альдегідоспиртів, гіпохлоритів, труб, трубок та шлангів, жорстких, з полімерів етилену», - йдеться у повідомленні.
Лідерами хімічної індустрії регіону виступають товариства «Карпатнафтохім», «Падана Кемікал Компаундс», «Полікем», «Карпатсмоли», «Таркетт Вінісін», «Поліком», «Завод ДК Орісіл», «Орісіл-Фарм», «Завод ТОС «Барва», «Голд Дроп-Україна», продукція яких користується попитом як у споживачів нашої держави, так і за її межами.
На зовнішніх ринках збуту у 2018 року експортні поставки продукції хімічного комплексу збільшились порівняно з попереднім роком у 2,2 раза. Значну частку відвантажень за межі країни займали пластмаси, полімерні матеріали (23,1% загального обсягу експорту), органічні хімічні сполуки (15,2%), продукти неорганічної хімії (4,2%).
Підприємствами хімічної промисловості у 2018 році освоєно 97,6 млн.грн капітальних інвестицій. Обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) на 31 грудня 2018р. склав 209,3 млн.дол. США (31,7% обсягу залученого іноземного капіталу в промисловість області).
Інвестиції надійшли від іноземних партнерів із 9 країн світу, з них найбільше – від нерезидентів Нідерландів, Кіпру, Італії, Франції та Австрії.
Середньомісячна заробітна плата працівників галузі за 2018р. зросла у порівнянні з попереднім роком на 43,7% і склала майже 12 тис.грн, що у 1,6 раза перевищує середній розмір заробітної плати в економіці області та на 30,1% – у переробній промисловості.
На підприємствах хімічної галузі працюють майже 4 тисячі або понад 9% зайнятих у промисловому виробництві.