У бюджеті Івано-Франківщини власні надходження становлять лише 23%

На сесії Івано-Франківської обласної ради заслухали проект рішення «Про виконання обласного бюджету за І квартал 2019 року». Про основні фінансові показники в області доповіла директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ірина Мацькевич. Про це повідомили в прес-службі Івано-Франківської ОДА.

«Посадовець зазначила, що за звітний період до обласного бюджету надійшло 2,3 млрд грн доходів загального та спеціального фондів (з урахуванням трансфертів з Державного бюджету). З цих надходжень тільки 23 відсотки від цієї суми – це власні надходження. Доходи загального фонду без урахування трансфертів становили 211 млн грн, планові показники виконані на 112 відсотків. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 35 млн грн, або на 20 відсотків», - йдеться у повідомленні.

У першому кварталі 2019 року надходження податку на доходи фізичних осіб зросли проти відповідного періоду минулого року на 22 відсотки і склали 167 мільйонів гривень.

Доходи спеціального фонду за звітний період – 67,4 млн грн, або планові надходження виконано на 148 відсотків. Найбільші поступлення досягнуто з екологічного податку та власних надходжень бюджетних установ.

У той же час видатки загального і спеціального фондів бюджету становили 2,1 млрд грн.

Ірина Мацькевич наголосила, що обласним бюджетом вчасно проводиться фінансування усіх видатків, які передбачені в кошторисах бюджетних установ. Зокрема обсяг видатків по захищених статтях за звітний період склав 438 млн грн, або 80 відсотків у обсязі загального фонду, із них 72 відсотки – на виплату заробітної плати.