24 мільйони – на облаштування у прикарпатських школах внутрішніх вбиралень

Понад 24 мільйони гривень бюджетних коштів виділено для облаштування теплих вбиралень у школах Івано-Франківської області.

Про це під час свого робочого візиту до Прикарпаття повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Загалом на реалізацію програми «Гідність дитини», яка, власне, і спрямована на облаштування внутрішніх туалетів в навчальних закладах України, передбачено 267 мільйонів гривень.

Щодо нашого регіону, то внутрішніх санвузлів тут потребують у 62 навчальних закладах.

– Хочемо разом з органами місцевого самоврядування припинити це ганебне явище, коли в школах не задовольняють базові потреби учнів, тому й започаткували програму «Гідність дитини», в рамках якої маємо облаштувати теплі вбиральні у навчальних закладах, - наголосила Лілія Гриневич. - Для Івано-Франківщини виділили понад 24 мільйони гривень саме для тих шкіл, де немає внутрішніх убиралень, і учні, змушені вибігати надвір холодної пори, по півроку перебувають у стресовому стані.

Також спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства ми запропонували для вирішення цього питання й типові проекти цих малих архітектурних форм, щоб вони були технологічними, й архітектурно сумісними з приміщеннями шкіл...

Ольга МОНЧУК.