Компанія з російським власником добуватиме газ та нафту на Прикарпатті

Фото ілюстративне

ТзОВ «Компанія «Геопошук ЛТД» (смт.Рожнятів) планує розпочати геологічне вивчення та дослідно-промислова розробку, з подальшим видобуванням нафти, газу, газоконденсату Черленської площі.

Йдеться про відновлення 18 свердловин існуючого фонду (деліквідування та розконсервування) на землях Небилівської сільської ради Рожнятівського району. Крім того, планується буріння 20 нових свердловин проектною глибиною до 2100 метрів.

За даними ЄДРПОУ, кінцевими бенефіціарами ТзОВ «Компанія «Геопошук ЛТД» є житель Львова Сваричевський Василь Володимирович, киянка Лисенко Катерина Дмитрівна, громадянин Росії Єльцов Олександр (проживає у Чехії), ТОВ «Глобал Ойл ЛТД» (м.Львів), «Компанія «Лонгвью Енерджі Лімітед» (Сполучене королівство, м.Лондон), громадянин Австралії Чарльз Ейнслі Вуд (проживає у м.Лондоні).

За даними Clarity Project, Василь Сваричевський є засновником або бенефіціаром 20 юридичних осіб переважно у сфері видобування вуглеводнів. За даними сервісу Посіпаки, він був помічником чотирьох депутатів Верховної Ради: Вадима Литвина Компартія (4 скликання), Руслана Князевича «Наша Україна» (5 скликання), Миколи Катеринчука «Наша Україна - народна Самооборона» (6 скликання), Андрія Тягнибока ВО «Свобода» (7 скликання).

За даними Clarity Project, Лисенко Катерина Дмитрівна пов’язана з вісьмома юридичними особами. Зокрема, одна з компаній ТОВ «Петрол ЛТД» раніше була зареєстрована у Донецьку. Крім того, жінка є бенефіціаром ТОВ «Збагачувальна фабрика 105». У 2015 році Генеральна прокуратура України розслідувала справу щодо легалізації вугілля добутого на неконтрольованих територіях Донбасу з подальшим продажем на ПАТ «Центренерго».

«Протягом січня-липня 2015 року ПАТ «Центренерго» перерахувало кошти в сумі понад 84 млн. грн. на розрахункові рахунки ТОВ «Збагачувальна фабрика № 105». Згідно з отриманою оперативною інформацією, службові особи зазначеного державного підприємства, діючи за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Збагачувальна фабрика № 105», організували схему по виведенню отриманих коштів на рахунки фіктивних підприємств з метою переведення їх у готівку, а також схему легалізації вугілля, яке видобувається на тимчасово непідконтрольних державі Україна території Донецької області. Згідно із розробленою злочинною схемою, незаконний видобуток кам'яного вугілля здійснюється відкритим шляхом у кар'єрах поблизу населених пунктів Степанівка та Іллінка Маріїнського району Донецької області та транспортується на територію ТОВ «Збагачувальна фабрика № 105». У подальшому, на території ТОВ «Збагачувальна фабрика № 105» проводиться змішування офіційного видобутку та незаконного видобутку кам'яного вугілля з метою його подальшої реалізації на адресу ПАТ «Центренерго», - йдеться в Ухвалі Печерського районного суду м.Києва.

Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської облдержадміністрації (76014, м. Івано-Франківськ, вул. Сахарова 23 A, ifecobez@gmail.com, поштова адреса, електронна адреса, (0342) 52-61-50, Пліхтяк Андрій Дмитрович.