Суд звільнив від покарання неповнолітнього, який скоїв смертельну аварію

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області виніс вирок щодо смертельної дорожньо-транспортної пригоди, яка сталась 6 квітня 2017 року.

Близько 20.50 неповнолітній 17-річний водій автомобіля Volkswagen Golf, який не мав посвідчення водія, рухався по вул. Крихівецькій в с.Крихівці Івано-Франківської міської ради і збив жінку на пішохідному переході. Жінка померла на місці аварії від множинних тілесних ушкоджень.

Винуватець аварії розповів, що в той вечір падав сильний дощ і було темно. Проїжджаючи нерегульований пішохідний перехід, його засліпила зустрічна машина, тому він не бачив потерпілу.

За його словами, після наїзду він вийшов з машини та одразу надавав першу медичну допомогу потерпілій та викликав швидку медичну допомогу.

Зазначимо, що у повідомленні поліції одразу після факту ДТП повідомлялось, що після зупинки він безуспішно спробував викликати потерпілій «швидку допомогу», однак перелякався і втік додому. Автомобіль знайшли по вулиці Биха в Івано-Франківську.

Також у судовому рішенні не відображений той факт, що смертельну аварію неповнолітній скоїв на автомобілі з польськими номерами.

У суді обвинувачений розкаявся у вчиненому та погодився відшкодувати уточнені цивільні позови потерпілих.

Суд вирішив, що пом’якшуючими обставинами є щире каяття, вчинення злочину неповнолітнім. Обтяжуючих обставин суд не знайшов.

«При призначенні покарання суд враховує молодий вік обвинуваченого, умови життя та виховання, вплив на нього дорослих, рівень його розвитку, соціально-психологічні риси та особливості особи, суд також враховує те, що обвинувачений вперше притягається до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується по місцю проживання; висновок органу пробації, відповідно до якого в обвинуваченого низький рівень ризику вчинення повторного правопорушення, виправлення обвинуваченого без позбавлення або обмеження волі на певний строк можливе та не становить високої небезпеки для суспільства в тому числі окремих осіб», - йдеться у рішенні суду.

Суд призначив покарання у виді трьох років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк два роки. На підставі ст.1 п. «а» Закону України «Про амністію у 2016 році» суд звільнив обвинуваченого від призначеного основного та додаткового виду покарання.

Рішення ухвалила суддя Деркач Н.І.

Фото з місця аварії