Чоловік, який зарізав співмешканку у Ямниці, відсидить вісім років

Колегія суддів Тлумацького районного суду Івано-Франківської області винесла вирок у справі про вбивство жінки у с.Ямниці Тисменицького району, яке сталось 3 вересня 2018 року.

Чоловік та жінка проживали у цивільному шлюбі протягом чотирьох років. У той вечір обоє перебували у стані алкогольного сп’яніння. У процесі судового розгляду з’ясувалось, що між чоловіком та жінкою часто виникали сварки та конфлікти. Щоправда, свідки вказали, що потерпіла не скаржилась на побиття.

Конфлікт виник під час консервування помідорів, яке супроводжувалось вживання спиртних напоїв. За версією обвинуваченого, жінка почала виганяти його з квартири, коли дізналась, що він планує перерахувати гроші своєму синові.

«Будучи обуреним такою поведінкою жінки та перебуваючи під дією алкоголю, він наніс їй один удар кухонним ножем у черевну порожнину, нижче ребер, приблизно на 2/3 леза. Після цього, вони ще продовжували сваритись і для припинення цієї сварки він, залишивши потерпілу сидіти на кухні, вийшов на балкон покурити. Ствердив, що наніс удар потерпілій ножем з тією метою, щоб вона перестала сваритись. Вважає, що вдарив потерпілу ножем тільки один раз. Повернувшись на кухню, він допоміг жінці, яка теж була в стані сп’яніння, але при свідомості, перейти в кімнату та поклав її на диван, а сам пішов спати. Потім він почув грюкіт і, зайшовши до ванної кімнати, виявив там потерпілу. Він допоміг їй повернутись до кімнати, де остання захотіла води, а напившись, попросила залишити її біля дивану. Потім він закрив балкон, включив будильник та пішов спати. Прокинувшись зранку о 06 год. 45 хв., він прийшов розбудити жінку, однак на цей момент вона вже була мертва та холодна», - йдеться у рішенні суду.

Чоловік у вчиненому розкаявся, просив пробачення у дочки загиблої, передав їй свою банківську картку, на якій знаходились грошові кошти, та просив його покарати за те, що вчинив, але наголошував, що не хотів убивати жінку.

Адвокат обвинуваченого намагався переконати суд, що у його підзахисного не було наміру вбивати жінку. Однак, суд вирішив, що убивство було умисним.

Численні експертизи показали, що рана була одна, але при цьому було три раневих канала. На думку судового експерта, було нанесено три удара, але ніж просто не виймався з рани. Експерт заявила, що смерть наступила через 40 хвилин від масивної крововтрати. При цьому, при наданні вчасної медичної допомоги потерпілу можна було врятувати.

Суд визнав обвинуваченого винуватим за статтею 115 ККУ та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк вісім років.