При Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України створено Секцію юристів

З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України створено Секцію юристів органів місцевого самоврядування – членів Івано-Франківського регіонального відділення АМУ.

© Галичина

Також відбулося її засідання на тему: "Актуальні аспекти діяльності юридичних служб ОМС області", у якому взяли участь представники юридичних служб ОМС – членів Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук та експерти.

Директор департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради Надія Кедик, яку було обрано головою Секції юристів органів місцевого самоврядування – членів Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, у розмові з журналістами зазначила:

"Створення секції юристів – це дуже важлива ініціатива, оскільки юристи органів місцевого самоврядування доволі часто стикаються з надзвичайно складними проблемами і нерідко важко самотужки приймати ті чи інші рішення, Тому дуже важливо налагодити належну комунікацію між юристами, які представляють органи місцевого самоврядування, що належать до Івано-Франківського регіонального відділення АМУ. Робота в секції сприятиме комунікації, налагодженню співпраці між юристами і пошуку правильних рішень у складних ситуаціях".

Регіональний консультант з юридичних питань проекту "ПУЛЬС", який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID, Андрій Деркач у своєму виступі перед учасниками заходу підкреслив:

"Рух країни в сторону децентралізації створює реальні умови формування дієвих громад, готових вирішувати нагальні проблеми. Даючи повноваження і фінанси, реформа вимагає і відповідальності. Вимагати цієї відповідальності зможуть як органи державної влади (в майбутньому – префектури) чи правоохоронної діяльності, так і громадськість. Працюючи в полі адміністративного права, діяльність ОМС має чітко відповідати нормативним процедурам та порядкам".

За його словами, порушення порядку прийняття законного рішення може призвести до спроби його оскаржити в судовому порядку, а політичний тиск спробує використати будь-які правові прогалини для висунення підозри в корупції або незаконній діяльності.

"В такому випадку завдання, що покладаються на юридичні служби, виводять їх на "першу лінію оборони". Адже від професійності і компетентності юристів залежатиме рівень правової діяльності того чи іншого органу місцевого самоврядування, тобто чітке дотримання чинних законодавчих норм. Створення секції юристів при Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України – це спроба сформувати дієвий майданчик професійного розвитку, комунікації, простору, який сприятиме вирішенню тих чи інших проблем, що заставляють сумніватися навіть досвідчених працівників", - додав Андрій Деркач.