Прикарпатці помирають від ішемічної хвороби серця

В Івано-Франківській ОДА відбулась підсумкова нарада щодо роботи кардіологічної служби в області за 2018 рік.

Заступник головного лікаря обласного кардіологічного центру Андрій Волинський повідомив, що у структурі причин смертності населення з приводу систем кровообігу ішемічна хвороба серця займає 71%. За 2018 рік по області зареєстровано 1188 випадків гострого інфаркту міокарда. Показники загальної та первинної захворюваності складають 108,0 на 100 тисяч дорослих. Смертність від цієї недуги - 156 випадків на 100 тисяч дорослого населення.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Чемний повідомив, що спільно з обласною радою розглядається можливість про прийняття рішення щодо приватно-державного партнерства. Йдеться, про співпрацю з приватним центром «Сімедгруп».

«Це питання стало нагальним, оскільки звертаються учасники АТО та ветерани війни на сході країни, і вони потребують обстеження на найсучаснішому обладнанні. Проблема полягає в тому, що не у всіх медичних закладах області є таке оснащення. І тут на допомогу можуть прийти приватні клініки, де ці обстеження робляться», - цитує посадовця прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Найближчим часом в обласному кардіологічному центрі планується монтаж та запуск ангіографічного обладнання, а також реорганізація відділень кардіоцентру у відділення інтервенційної та реперфузійної терапії з блоком інтенсивної терапії кардіологічного профілю.