На Прикарпатті озимі культури успішно перезимували

За даними проведеного моніторингу станом на 7 лютого 2019 року озимі культури та багаторічні трави знаходяться у стані зимового спокою. Про це повідомили в Держпродспоживслужбі Івано-Франківської області.

«Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущення нижче 1-3º морозу не опускалась. За розрахунками агрометеорологів критична температура вимерзання озимої пшениці становила у фазі кущення 14,5-15,4º морозу. Загрози вимерзанню озимих культур не було», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Прикарпатським фермерам пообіцяли фінансову допомогу

«Відбір монолітів озимих культур для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, проведені спеціалістами управління фітосанітарної безпеки в кінці січня 2019 року, засвідчують високу життєздатність рослин озимих пшениці, ячменю та озимого ріпаку (98-100% рослин). Рослини перебувають у фазах 3-й листок – кущення, при їх відрощуванні мають добру регенераційну здатність (Рогатинський район ТОВ «Захід-Агро МХП»)», - йдеться у повідомленні.

У подальшому стан посівів озимих культур буде залежати від кліматичних умов, які будуть утримуватися протягом зимового періоду.