На Прикарпатті від грипу померла дитина

В облдержадміністрації відбулася прес-конференція щодо стану захворюваності та профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій, у якій взяли участь головні спеціалісти департаменту охорони здоров’я ОДА Лариса Підвербецька та Лариса Боришкевич.

Як зазначали експерти, за офіційними даними, станом на 4 лютого в області захворіли грипом та ГРВІ 4878 осіб, з них 3378 дітей до сімнадцяти років. Найвищій показник захворюваності зареєстрований у Городенківському, Калуському, Коломийському, Долинському, Богородчанському, Тисменицькому районах та м. Івано-Франківськ. Госпіталізовано 211 осіб, з них 154 дитини.

Читайте також: На Прикарпатті на грип захворіло 12 тисяч людей

Як повідомили у прес-службі Івано-Франківської ОДА, в області зафіксований один випадок смерті дитини з діагнозом грип типу А H3N2, ускладнений вірусно-бактеріальною пневмонією. По даному випадку департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації проводиться службове розслідування.

Зазначимо, що цьогоріч на території України циркулює три типи вірусу грипу: тип А Мічиган H1N1, тип А Сінгапур H3N2, тип В Колорадо.

Департамент охорони здоров’я ОДА не рекомендує займатися самолікуванням. При перших симптомах грипу та ГРВІ жителям області необхідно звертатися за медичною допомогою до сімейного лікаря, педіатра, терапевта або інфекціоніста.