У Брюсселі сьогодні відбудуться газові переговори Україна-Росія-ЄС

У Брюсселі сьогодні, 21 січня, відбудуться тристоронні переговори щодо транзиту газу між Україною, росією та Європейським союзом. Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.

Участь у переговорах братимуть віце-президент ЄК Марош Шефчович, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, глави НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв, міністр енергетики Росії Олександр Новак і представник "Газпрому" Олександр Медведєв. Українська правда.

Початок переговорів очікується о 15:00, перед цим Шефчович проведе зустрічі в двосторонньому форматі з представниками обох сторін.

Брюссель очікує, що сторони візьмуть на себе тверді зобов'язання досягти прогресу у питанні продовження транзиту.

"Нам необхідні тверді зобов'язання обох сторін просуватися в цих переговорах вперед, враховуючи, що існуючий транзитний контракт закінчується наприкінці цього року", - сказав Шефчович минулого тижня. 15 січня стало відомо, що "Газпром" зірвав технічні тристоронні консультації, які мали передувати сьогоднішній зустрічі.

Перший раунд переговорів відбувся у липні минулого року, на ньому було окреслене коло питань, які повинні пропрацювати експерти, в тому числі - розрахунок довгострокових потреб європейських споживачів в газі.Єврокомісія займає позицію, що Україна має залишатися транзитною країною після завершення 1 січня 2020 року контракту з "Газпромом".

Чинний контракт щодо транзиту російського газу через Україну закінчується в кінці 2019 року.