На Прикарпатті розмитнили майже 300 «євроблях»

З початку 2019 року оформлення у пільговому режимі пройшли 988 транспортних засобів на загальну суму 63,5 млн. грн. митних платежів. Про це повідомили в Івано-Франківській митниці ДФС.

Із загальної кількості розмитнених авто – 297 транспортних засобів перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України. За них власники сплатили майже 2,2 млн. грн. добровільного внеску (8500 грн. за кожне авто), що звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.

Загалом з моменту змін у законодавстві митниками Прикарпаття оформлено 2695 легкових автомобілів (у 3 рази більше ніж за аналогічний період минулого року), а до бюджету надійшло 165,4 млн. грн.

З метою зручності для громадян митне оформлення транспортних засобів проводиться у всіх підрозділах митного оформлення, розташованих у області.

Нагадаємо, з 25 листопада набрали чинності Закони України від 08.11.2018 року № 2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткуванням акцизним податком легкових автомобілів» та № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», що запроваджують новий порядок митного оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Зазначеними законами передбачено, що на оформлення автомобілів на іноземній реєстрації власникам дається 180 робочих днів. При цьому для авто, які будуть оформлені протягом перших 90 днів після вступу закону в силу акцизний податок зменшується на 50 відсотків.

Звертаємо увагу, що пільговий режим оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації закінчується 22 лютого 2019 року.