В Україні пропонують запровадити обов’язкове озеленення вулиць та доріг

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробляє зміни до державних будівельних норм, згідно з якими озеленення вулиць та доріг після ремонту чи реконструкції стане обов’язковим. Про це повідомляє Кабмін.

"Озеленення є невід’ємною частиною благоустрою. Тому ми у нових змінах до ДБН (державні будівельні норми) розглядаємо можливість введення низки змін щодо покращення благоустрою наших міст. Зокрема, обов'язкового озеленення при проектуванні доріг", — заявив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Лев Парцхаладзе стверджує, що такі зміни значно покращать екологічну ситуацію у містах України. Посадовець також наголосив, що успішним прикладом озеленення міст та доріг є досвід Німеччини, Нідерландів, Австрії та інших високорозвинених європейських країн. Наприклад, у німецькому місті Лейпциг площі зелених насаджень розподіляють залежно від щільності забудови та норм озеленення в окремих районах міст.

Було б добре, якби і уряд, і місцева влада подбали й про те, щоб не було незаконних вирубок дерев на вулицях міст і сіл. Адже нині на кожному кроці вирубують зелені насадження. І за це нема ніякого покарання, бо не реагують на звернення ні поліція, ні відповідні служби.