Кремль не зміг реалізувати своїх намірів щодо Азовського моря

При нападі на українські кораблі в Керченській протоці Росія очікувала відповіді, щоб мати причину розпочати масштабну агресію. Однак Кремль не зміг реалізувати своїх намірів – українські моряки відреагували відповідно до конвенцій і міжнародних договорів.

Про це розповів міністр оборони Степан Полторак. Так, відкритий напад на українські військові кораблі у нейтральних водах став несподіваним для України. "На моє переконання, Росія чекала, що наші хлопці відкриють вогонь у відповідь, щоб використати це для початку масштабної агресії. Для цього вона підготувала значну кількість техніки, озброєнь і особового складу на кордоні з Україною", – зазначив міністр.

Він наголошує, що натомість українські моряки не порушували жодної конвенції чи міжнародного договору. При цьому зазначає, що українські кораблі й надалі проходитимуть через Керченську протоку. "Але запевнюю: такі проходи організовуватимемо й надалі. Будуть і двадцятий, і сотий проходи. І завжди, бо Азовське море теж українське, а Маріуполь і Бердянськ — наші порти, де працює значна частина економіки", – додав Полторак.

У Міноборони сподіваються, що світовій спільноті вдасться переконати Росію в необхідності виконання міжнародних угод. При цьому Полторак наголошує, що досі існують величезні загрози з боку Росії на суходільному кордоні й на Азові. До того ж РФ зосередила потужне угруповання військ в окупованому Криму.

Міністр також розповів, що цього місяця вдалося поставити до війська рекордну кількість нового озброєння — близько 300 одиниць. Окрім того, відбулись тренування органів військового управління та зборової підготовки з десятками тисяч резервістів.

Українські військові кораблі повинні знову йти через Керченську протоку, в інакшому випадку це означатиме відмову від своєї території.