В Івано-Франківську запровадять безготівкову оплату проїзду в транспорті

Івано-Франківська міська рада, КП «Електроавтотранс» та компанія «Visa» підписали меморандум про співпрацю щодо впровадження функціоналу оплати проїзду в транспорті за допомогою безконтактних банківських карток. Це розширить можливості реалізації системи електронного квитка в громадському транспорті Івано-Франківська.

Зокрема, окрім транспортної картки в комунальному транспорті вже найближчим часом можна буде також розраховуватись безконтактною банківською карткою. Цю систему впровадить «Visa» власним коштом, тобто місто не фінансуватиме встановлення цього функціоналу.

«Нам важливо розвивати сервіси, які зроблять громадський транспорт ще зручнішим для франківців. Зараз в комунальному транспорті ми використовуємо різні сучасні можливості оплати проїзду. А загалом, я вже не раз наголошував, що місто робить неабиякий акцент на розвиток комунального транспорту», - зауважив міський голова Руслан Марцінків.

Нагадаємо, що розпочався процес впровадження системи електронного квитка в громадському транспорті, який має завершитись до червня 2019 року. Проте паралельно з іншими сервісами безготівкової оплати, які вже діють в комунальному транспорті (смс-квиток і QR-код), розрахунок безконтактною банківською карткою можна буде здійснити вже найближчим часом.

«Впровадження безготівкових форм оплати є пріоритетом для нашої компанії. Ми підтримуємо інноваційні системи в усій країні, тому намагаємось зробити свій внесок не лише на рівні мегаполісів, але й менших міст, як Івано-Франківськ. Прагнемо в усіх сферах суспільного життя впровадити безпечні та зручні послуги. І саме громадський транспорт для нас є вкрай важливим», - запевнив керівник групи інноваційних рішень «Visa» Євген Лісняк.

Розрахунок банківською карткою стане можливим разом з оплатою проїзду транспортною карткою.

«Автоматизована система оплати проїзду пропонуватиме багато можливостей оплати. Головним її завданням є забезпечити максимальну кількість безготівкових розрахунків. Впровадження можливості оплати банківськими картками допоможе суттєво зменшити обіг готівки в транспорті. Ми плануємо, що ця послуга з’явиться на окремих маршрутах у пілотній версії ще до кінця цього року», - доповнив директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.